ITN convertor is flut om de doodsimpele reden dat deze op iedere TomTom ouder dan de Rider 5, nog steeds maar uitgaat van maximaal 48 routepunten. Hierdoor heb je dus op een route van gemiddelde lengte (zeg een standaard TCN rit van 150 km) al snel afwijkingen, omdat je navigatiesysteem de kortste route van punt 'A' naar 'B' wil berekenen. Tot aan het beschikbaar komen van de Hermanizer gebruikte ik ITN convertor en het vergelijk met Hermanizer gaat gewoon niet op. Los van het feit, dat ITN convertor als programma, best goed in elkaar zit. Vanuit oogpunt van de digibetische gebruiker, bedoel ik dan. Software-geilies zullen daar anders over denken, maar die denken over het algemeen ook op een wijze die voor de gemiddelde Nederlander volkomen ondoorgrondelijk is...
De opmerking dat je eerst met Tyre moet (leren) werken om Hermanizer te begrijpen, is ABSOLUTE ONZIN. Niet iedereen wil of kan routes uitzetten. Toen hier binnen de TCN werd verspreidt, was het voor de TomTom (en deels ZUMO) gebruikers een ideale tool om een standaard Garmin track (een *.gdb bestand) via een 'broodkruimeltjes' bestand één op één over te zetten in je TomTom navigatie. Dat werkt zelfs zo goed, dat de kruimeltjes op je kaartmateriaal zelfs dáár gezet worden, waar in je kaart geen 'openbare' weg bestaat.
Hermanizer is dus een ideale tool om één op één een route die in Garmin formaat is uitgezet, om te zetten voor gebruik in je TomTom.
Resumé: als je enige en enigste doel is, om de digitale roadbooks van de TCN die in Garmin bestandformaat zijn, om te zetten voor gebruik in je TomTom, is en blijft Hermanizer dé tool bij uitstek. Het enige nadeel van dit systeem is, dat je geen (gesproken) route aanwijzigingen krijgt: "Sla na 200 meter rechtaf". Je moet dus wel visueel op de kaart in je scherm rijden, maar die is bij de Urban rider dusdanig goed en gedetailleerd, dat dit geen probleem is. Kwestie van wennen.
Vanaf de Urban Rider neemt de TomTom ook tracks op. Die kun je vervolgens wél weer mooi met Tyre uitlezen én omzetten naar het standaard *.gpx formaat. Maar ik denk dat dit een stap te ver is voor dit topic.