Auteur Topic: Opknapper? schadeherstel!  (gelezen 31530 keer)

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Offline Hotel 317

Opknapper? schadeherstel!
« Gepost op: 13 juni 2009, 13:17 »


Daar gaan we dan  :).

Enkele maanden terug kwam ik een Africa Twin tegen, eentje die er achteraf gezien al tijden had gestaan maar die me nooit was opgevallen omdat....  nouja, je er liever niet naar keek. Na wat gebabbel met de eigenaar kwam ik er achter dat hij er ook eigenlijk niets meer mee deed; Hij had voor zichzelf en zijn vrouw Harleys gekocht (ook reuze betrouwbaar aangezien je er zeker van bent dat er wel iets stuk gaat  ::)). en het ding stond weg te rotten in zijn voortuin. Hij wilde hem best verkopen, voor een laag bedrag, maar de ketting zat vastgeroest, de accu was overleden, veel kuipdelen waren gescheurd of bekrast...  Ik had een budget van rond de €5000 en heb toch maar besloten dat ik de tijd van het opknappen en mooi maken niet zag zitten.

één Africa Twin en een paar toerritjes met de club later moest ik ineens weer aan die twin denken. Eigenlijk zou dat een best een perfecte machine zijn om offroad mee te gaan. De prijs is laag, d'r valt weinig meer stukker aan te maken....  Ja!  Dus opnieuw naar de man toe, die de motor ondertussen in zijn achtertuin had staan.  D'r zaten twee nieuwe banden op, was een paar maanden ervoor geserviced bij De Weer motoren in Zaandam, en had een nieuwe accu. De spanningsregelaar was daarintegen wel stuk dus het krot moest wel worden aangeduwd. Ooohjah, en die witte tank...  nouja, de vorige was doorgerot...  maar ik kreeg de oude ook mee om te kijken wat er mee gedaan kon worden!

Een rondje omheen gelopen, kabels, remmen, ketting...  Ik kende de mensen van De Weer en wist dat hun deze motor niet zouden laten gaan als hij een gevaar op de weg was. Afgezien van de "mindere" optische staat leek alles dan ook gewoon te werken en na twee overschrijvingen duwde we de brommer aan waarna ik aan de lange kilometer naar huis begon.

Na honderd meter kijk ik omlaag en zie ik een rood lampje branden. kut! noodschakelaar om, de berm in, en met je vinders het vuil weg vegen zodat ik zie waar dat lampje van is.

"Fuel"...  Ooohjah, die 04's hebben inderdaad twee lampjes daarvoor. Charmant, maar toen kon ik hem in mijn eentje gaan aanduwen.

Een uurtje later:



Eindelijk thuis! Wel vond ik dat ik direct iets moest doen om de vaste lasten god tevreden te houden (moeder), en heb ik direct het kuipruitje gedemonteerd om deze aan te vallen met schuurpapier (ja, zo erg was het) en een polijstmiddel. Moeders houden van schone ramen, toch? Ver kwam ik niet. Toen ik met de schroevendraaier naar buiten kwam stond ze daar, met d'r hand voor d'r mond, zwijgend...

Terug naar binnen, m'n bedoelingen uitgelegd, haar onbegrip aangehoord want twee motors en één bestuurder en vroeger had zij alleen maar een fiets en dure hobby en je houd niets over en waarom heb ik geen normaal kind en wat heb ik fout gedaan en.... en.... en....

Blijkbaar was ik charismatischer dan ik dacht:



Welliswaar "als kiespijn", maar beter dan niets. Na een uurtje bezig te zijn geweest met het matglas kon je er eindelijk de houten balk doorheen zien. Wel zit hij vol met kleine UV scheurtjes, maar je kunt er doorheen kijken en als het me echt stoort kan ik hem altijd nog verlagen en in een vaste kleur spuiten. Tevreden met m'n werk spuit ik hem voor de laatste keer in met een motor cleaner en terwijl ik dat laat inwerken ga ik eens met een borstel over de velg om te kijken hoeveel viezigheid nog wegpoetsbaar is.


Dit dus per definitie niet: miljaar!


Direct de achtervelg bekeken: Dezelfde staat van verotting met een spaak die al uit zijn velg is gerot. Ik wist dat die velgen er slecht uit konden gaan zien, maar de staat van rotheid van deze wielen had ik niet voor mogelijk gehouden en ik had er ook niet naar gezocht ook, stom, stom stom. En wat zou ik moeten zeggen als ik terug zou gaan naar die man? hij heeft me alle gelegenheid gegeven om te kijken en de dingen in overweging te nemen.

Direct naar binnen om te kijken of er bedrijven zijn die aluminium velgen kunnen herstellen: nill.

Binnen twee uur naar aankoop van "moeilijk project" , naar "economisch total-loss". Te koop zetten in onderdelen gaat ook niet omdat werkelijkwaar aan elk onderdeel wel iets mankeert. Oh, en het kuipruitje? In alle verwarring rond de velgen heeft het schoonmaakmiddel daar vééls te lang op gezeten en een prachtig witte laag op achtergelaten die ik opnieuw eraf zal moeten polijsten.

Einde van dag één.

Offline olaf

Re: Opknapper? schadeherstel!
« Reactie #1 Gepost op: 13 juni 2009, 15:28 »
Dat is jammer van die velgen , mischien hoop niet opgeven en rustig gaan zoeken naar die velgen , je weet het maar nooit .
Ik weet de prijs liegt er vaak niet om voor die velgen , maar je weet nooit wat op je pad komt als je gaat zoeken . ze hoeven ook niet mooi te zijn alleen niet verrot .
Als het voor de rest voor elkaar is heb je wel een leuke AT waar je alles me kan doen zonder je zorgen te maken over een krasje en een deukje .
Dat is voor de meeste ook de reden dat er weinig offroad gereden wordt , banden schade etc etc .Succes Olaf
AT en KTM Adv 990R

Offline Pervect

TA '99 / RVS remleidingen / RVS valbeugels / GIVI Wingrack / Laser ProDuro / Handvatverwarming / Alarmverlichting / Viking seat / Garmin 2610 in Touratech houder / Loobman kettingsmeersysteem / Heidenau K60 banden

You only need two tools in life: WD40 & DUCT tape. If it doesn't move and should, use the WD40. If it shouldn't move and does, use the DUCT tape!

Offline PimW

Re: Opknapper? schadeherstel!
« Reactie #3 Gepost op: 13 juni 2009, 21:08 »
Citaat
Terug naar binnen, m'n bedoelingen uitgelegd, haar onbegrip aangehoord want twee motors en één bestuurder en vroeger had zij alleen maar een fiets en dure hobby en je houd niets over en waarom heb ik geen normaal kind en wat heb ik fout gedaan en.... en.... en....

Dat ken ik wel ja :p

Maar ik weet ook dat je gewoon moet volhouden en doorzetten, na een tijdje wennen ze eraan en komt er een vorm van acceptatie. Het gaat er immers om dat je er plezier aan beleefd! (Dat kleine beetje frustratie hoort er wel bij natuurlijk)

Succes!

Re: Opknapper? schadeherstel!
« Reactie #4 Gepost op: 13 juni 2009, 23:51 »
Uit piëteit voor deze RD04 kan ik je een hart onder de riem steken, en je succes wensen hiermee!

Bedenk w zo veel el dat het waarsch een krachtmeting zou kunnen worden, maar oh zo veel voldoening zal geven als ie het weer doet!

(LeidschendamTwin gaat dit topic markeren als favoriet)



Rogier
Varadero SD01 1999

Africa Twin RD04 1992

Offline xrvtuur

Re: Opknapper? schadeherstel!
« Reactie #5 Gepost op: 14 juni 2009, 12:25 »
aha dus daar zijn die schijven voor :), mijn RD04 kennis gaat inmiddels redelijk ver dus als ik je ergens mee kan helpen hoor ik het wel.

grtjs Arthur
Varadero SD02  2004

Offline *thomas*


Offline robgoesdakar

Re: Opknapper? schadeherstel!
« Reactie #7 Gepost op: 14 juni 2009, 17:39 »
Velgen kun je ook bij Haan Weels laten spaken.
Lever je naaf in, en er komen mooie, super stevige wielen voor terug. Kun je meteen overwegen om er achter een 18" in te laten zetten, want dat geeft offroad wat meer grip en meer banden keuze.

Als je m toch wilt ombouwen voor offroad, zijn dat nu juist de investeringen die het waard zijn om te doen.
In theorie is er geen verschil tussen theorie en praktijk. In de praktijk wel.



Meer dan alleen banden ;)

Offline Hotel 317

Re: Opknapper? schadeherstel!
« Reactie #8 Gepost op: 15 juni 2009, 02:09 »
18" achter klinkt aantrekkelijk, maar ik kan zo veel geld waarschijnlijk niet missen. Ik ben aan het rondneuzen geslagen op Ebay en ik denk dat ik het daar eens probeer. Het valt me wel op dat al die mensen die @ onderdelen veilen duitsers zijn. Dit is toch geen Duitse variant op het nigerianentruukje hoop ik?

Aaachja. Ik heb deze week nachtdienst en ik ga eens proberen om losse componenten te repareren. een van de kuipdelen wordt bijeen gehouden door tie-wraps en een stuk traanplaat welk met blindklinknagels vast zit. Ik denk dat ik eens ga kijken wat ik daar van kan maken met wat araldite en een linkje verf.

Ook heb ik nog een schakelbrommer met schuif- en spijkerbroekschade. Die komt echter uit 2007 en kan nog zo'n twee rooitjes opleveren als ik de schade weg kan werken. Deze kan ik ook niet te lang links laten staan want dan rot hij ook maar weg (en 't is een Piaggio, dus rotten wil hij al te graag).

To be continued. :)

arne kuijer

  • Gast
Re: Opknapper? schadeherstel!
« Reactie #9 Gepost op: 17 juni 2009, 22:14 »
Hallo
vol aandacht zit ik jouw verhaal te lezen!
ben net klaar met mijn XRV650! grondige update gedaan o.a. zwarte excel velgen gemonteerd!!
dus:
ik heb 2 velgen voor jouw gratis en voor niks! zijn ook een beetje aangevreten maar nog zeer goed bruikbaar!
ik had ze iemand anders belooft maar van die persoon hoor ik niets meer van.......
dus als je interesse heb mails mij dan ff
dekuijertjes@casema.nl
en anders wil ik ze wel ruilen voor een pot kettingvet(is op!) hahahaha
ik hoor het wel
mmzzlll Arne
 

Offline Hotel 317

Re: Opknapper? schadeherstel!
« Reactie #10 Gepost op: 18 juni 2009, 06:13 »
[size=9]HAP![/size] ;D


Offline olaf

Re: Opknapper? schadeherstel!
« Reactie #11 Gepost op: 18 juni 2009, 11:36 »
Kijk dat bedoel ik , ben nu al jaloers . ;D
Heb je dadelijk een heerlijke offroadfiets 8)
Olaf
AT en KTM Adv 990R

Offline Hotel 317

Re: Opknapper? schadeherstel!
« Reactie #12 Gepost op: 18 juni 2009, 12:38 »
Nouja dan maar!

Vandaag op (/na) het werk aan de slag gegaan met de zijkappen. Araldite 2011 gebruikt en het was een mooie kans om te leren hoe dat spul werkt. Veel mensen hebben er geen geduld voor omdat het vierentwintig uur nodig heeft om uit te harden (da's nog niets, sommigge varianten duren tot wel 7 dagen!)  Na wat experimenteer heb ik ontdekt dat een temperatuur van 70 graden resulteert in een knoerthard kuipdeel na drie uurtjes!

Op de een of andere manier heeft m'n telefoon de foto's van het work in progress niet opgeslagen, maar het resultaat is hier!



Gerepareerde kuipdelen, opnieuw geschuurd. Ik heb glasvezelmatjes ook op de buitenkant geplakt omwille van de stevigheid.  Als ik besluit het geheel te gaan spuiten -en ja - daar zit ik over te twijfelen (het moet geen ratbike worden toch?) kan ik het altijd nog vlak schuren.



Eerst vakkundig gerepareerd met tie-wraps en een stuk traanplaat wat er op zat gepopnagelt. Vergeef het buffet onder m'n nagels.




Dit stukje is minder mooi geworden: sexdrift + overmoed = veel schuren...




Een oog geconstrueerd uit araldite met een vluchtig gemaakte mal. Bij het erap slopen van de mal scheurde de araldite waardoor ik dit lekker overnieuw mag doen :-\.

Thuis gekomen ook nog één van de handkappen eraf gsloopt.  Eerst schuren met korrel grof (280) tot de krassen eruit zijn, daarna korrel 600 zodat 't wat egaler wordt, en daarna polijsten met een plastic polijst middel totdat het er zo goed als nieuw uitziet: Het resultaat mag er zeker wezen!


Big difference!! Even tussen haakjes: De gruizige laag valt er niet meer af te poetsen en is in de afgelopen 18 jaar geaccumuleerd door de handkap; schuren is de enige optie! Zo zijn er nog wel meer onderdelen (remschijfbeschermer achter bijv) die ik waarschijnlijk zo ga behandelen, of vervang door een RVS plaatje wat ik in de oud ijzerbak van m'n werk vind.





Deze gaat morgen mee. Wanneer ik er zin in krijg pak ik een zware hamer en kijk ik wat ik er van kan maken.  De zijkanten (bij de rondjes) is ongeveer een tweedimensionaal vlak geworden door al het vallen, aan beide kanten! Niet leuk... Ik hoop dat het niet gaat schuren, zo'n los deel kost €140 per deel geloof ik.

De spanningsregelaar wordt ook een verhaal op zichzelf!  Ik had de een regelaar van een 1993 model besteld (achteraf de eerste RD07) met m'n stomme kop. Ik blind afgaan op de eerste ternaamstellingsdatum maar achteraf gezien heeft deze fiets zelfs een kleurenschema uit 1991?! Twee jaar in de showroom gestaan? Maar jah. Als ik die regelaar heb kan ik de accu van m'n RD07 aansluiten (geen zin om aan te duwen  :-X ) en kijken of het boordnet naar behoren functioneert.

Einde van dag twee! ;D
« Laatst bewerkt op: 18 juni 2009, 12:47 door Hotel 317 »

dream

  • Gast
Re: Opknapper? schadeherstel!
« Reactie #13 Gepost op: 18 juni 2009, 13:53 »
Hoi,

Ik heb je relaas gelezen, naar voor je, maar ik hoop dat het je gaat lukken.
Voordat je gaat buigen of slaan op het aluminium, eerst heet stoken met de vlam rond en op het deel wat is verbogen en langzaam laten afkoelen, doe je dit niet dan is de kans op scheuren erg groot (de structuur van het alu is veranderd, dat los je op door het te verhitten). De temperatuur van dat proces ligt ongeveer rond 300 a 400 graden (dit kun je met een thermokoppel meten aan de andere zijde van het aluminium (dus niet in de vlam meten).

De temperatuur niet hoger laten komen dan 600 graden, de kans dat er dan een gat in zit is aanwezig.

jensen



Offline Miquel

Re: Opknapper? schadeherstel!
« Reactie #14 Gepost op: 19 juni 2009, 22:00 »
Zo, n AT zou ik er ook wel bij willen hebben ;D
Miquel was TWINDRIVER
Lid sinds 2005



Transalp 1996

trx

  • Gast
Re: Opknapper? schadeherstel!
« Reactie #15 Gepost op: 21 juni 2009, 15:00 »
Ik heb overigens nog een compleet achterwiel liggen voor een RD07 (met schijf).
En ik heb een naaf en velgrand liggen van een voorwiel. Aangezien mijn AT te koop staat heb ik die niet meer van doen.
Op het achterwiel ligt trouwens nog een goeie Michelin Desert....

Offline Hotel 317

Re: Opknapper? schadeherstel!
« Reactie #16 Gepost op: 21 juni 2009, 17:07 »
Woei!

Dank je voor alle hulp!  Het probleem van de velgen is nu onderhand bezworen: Ik heb een voor- en achtervelg van Arne gekregen (in ruil voor een pot kettingvet :P). Ik ga *proberen* deze te herspaken, hoewel dit een gigantisch moeilijke klus schijnt te zijn. Remschijven voor heb ik van XRVTuur, en mijn achterschijf is nog binnen tolerantie. TRX, Het beste wat je kunt doen is dat wiel op Ebay zetten, de laatste die ik daar zag ging voor €260 weg ;D.

Het zijn een paar lange dagen geweest voor mij  ;D. Mensen op m'n werk keken mij raar aan toen ik Donderdag nacht met zo'n enorme keienvanger op m'n rug aankwam. Beetje gepraat, beetje gewerkt, en toen ik tijd had gelijk het plaatwerkershok ingedoken met een zak zaagsel en een grote hamer.



Niet vergeten:  zo zag het er uit!



Na één padje scotch-brite. Ik zou er in totaal om en nabij de tien gebruiken voordat de krassen er compleet uit waren.



één helft klaar! (en het middengedeelte is terug gebogen maar dat was peanuts :D)



Aan de andere kant ging het richten compleet de verkeerde kant op! Vooral de gleuf vooraan was erg hardnekkig om weer goed te krijgen. Uiteindelijk de achterkant van een hamer als wig gebruikt. Met geweld neuk je en ehh...  nou, alles!



ram ram ram ram ram ram ram ram klaaar! Vrijdagochtend negen uur, klus grotendeels geklaard!



Middengedeelte ook even opschuren...  mag wel na bijna twintig jaar!



Tussen de laatste foto en die hiervoor heb ik de keienvanger weer naar huis gebracht, een maat met een vastgelopen Diversion geholpen (ja je leest een goed: een vastgelopen diversion!) en in Den Haag de velgen van Arne opgehaald.

Thuis aangekomen met Belgom Alu in de weer geweest. Bleek dat de krassen van Scotch-brite te diep zaten om er eventjes uit te polijsten....  shit.  Het stukje links had ik als proef nog ff opgeschuurd met schuurpapier korrel 600 en dat werd precies zoals ik het wilde hebben...  Toen ik klaar was kwam de rook van m'n vingers af  ::).



Nieuwe schroefjes erin! Prijsvergelijking gemaakt en dat kwam uit op €20 voordeel als ik RVS schroefjes van de ijzerboer zou gebruiken tegenover Genuine Honda, dus sorry Honda! Vastgezet met Locktite en die kan er weer twintig jaar tegenaan!



Nieuwe rubbers, bussen en bouten voor de ophanging staan op het "te bestellen" lijstje.

Ik sta echt verbaasd hoe mooi dit onderdeel weer is geworden. Het aluminium rondom de gaten aan de zijkant moet nog even hoed gedaan worden maar dat moet maar wachten. Ik ben er úúúren mee bezig geweest en het resultaat mag er zeker wezen. Wel vind ik het vreemd dat er twee gaten in geboord zijn. Dit wordt wel eens gedaan om een PVC buis aan te hangen voor zooi (ervaringsdeskundige  :))) maar de algehele staat van verwaarlosing in acht genomen denk ik niet dat dit is gedaan... vreemd!

Offline PimW

Re: Opknapper? schadeherstel!
« Reactie #17 Gepost op: 21 juni 2009, 18:33 »
Als je zo die hele brommer afgaat word het nog een mooi dinkie   ;D

Mag ik vragen watvoor werk je eigenlijk doet? Ziet er mooi uit die werkplaats  :P

Succes verder en ik blijf em volgen!

Offline xrvtuur

Re: Opknapper? schadeherstel!
« Reactie #18 Gepost op: 21 juni 2009, 20:15 »
is zeker mooi geworden maar moet je die bak nou niet in de blanke lak zetten, anders ziet het er binnen de kortste keren weer niet uit.

grtjs Arthur
Varadero SD02  2004

Offline V-Twin

Re: Opknapper? schadeherstel!
« Reactie #19 Gepost op: 21 juni 2009, 21:31 »
Mooi dat het met die keien vanger is gelukt. Ik had er een hard hoofd in maar je hebt het hem geflikt. Klasse! :)

Offline Hotel 317

Re: Opknapper? schadeherstel!
« Reactie #20 Gepost op: 21 juni 2009, 22:14 »
Citaat
Mag ik vragen watvoor werk je eigenlijk doet? Ziet er mooi uit die werkplaats  :P



 ;D Hangaar 14 te Schiphol. Ze zijn nu hun "Flexibele schil" aan het ontslaan (freelancers en jaarcontractanten) dus dat verklaart de onrust die je hier boven kunt zien. Ik hoorde vier dagen geleden dat ik na Augustus niet meer terug hoef te komen, dus ik heb nog maar weinig tijd om radiatorbeschermers en een kettingkast te maken van hun metaalafval en werkplaats.

Citaat
is zeker mooi geworden maar moet je die bak nou niet in de blanke lak zetten, anders ziet het er binnen de kortste keren weer niet uit.

Blanke lak heb ik niet aan gedacht nog.  Je schijnt de lak altijd te blijven zien en ik ga er niet 's winters mee rijden (denk ik) Ik zal het overwegen. Heb je een voorkeursmerk? en wat kost dat de bus? Ik had wel overwogen om er een spray op te spuiten waarmee ze steenslag bij vliegtuigen tegenhouden, maar dat ziet er ronduit goor uit, dus no thanks :P.

Citaat
Mooi dat het met die keien vanger is gelukt. Ik had er een hard hoofd in maar je hebt het hem geflikt. Klasse! :)

Ik was echt als de dood dat het ging scheuren.  Opwarmen lukte ook niet zo goed dus ik heb het koud moeten vervormen.  Angstige uren daar in dat hok, maar uiteindelijk toch gewonnen  ;D.

Er was daar ook een man die binnenkwam en bij 't zien van de stenenvanger direct een gesprek begon. Het bleek dat hij ook een Africa Twin had en hij in datzelfde hok zijn zijstandaard had verlengt en had voorzien van een verbreding onderop voor op zand. Hij ging (gaat) over enkele dagen naar Zuid Afrika...  indrukwekkend! Ik moet mijn twin nog maar eens op eigen kracht buiten Nederland zien te krijgen, ghehehe  :).
« Laatst bewerkt op: 21 juni 2009, 22:21 door Hotel 317 »

Offline V-Twin

Re: Opknapper? schadeherstel!
« Reactie #21 Gepost op: 21 juni 2009, 22:46 »
Blanke lak in spuitbus van de Action heb ik gebruikt op mijn RVS radiator roosters en dat werkt prima!
Balen dat ontslag maar volgens mij heb je 'gouden handjes' en drive om zaken aan te pakken. Hou de moed d'r in en succes bij het zoek naar een andere baan.
« Laatst bewerkt op: 21 juni 2009, 22:48 door V-Twin »

Offline Hotel 317

Re: Opknapper? schadeherstel!
« Reactie #22 Gepost op: 01 juli 2009, 08:30 »
Sorry voor het gebrek aan updates jongens. Ik heb het de laatste paar dagen erg druk gehad met werk, relatieproblemen en de hitte.

Ik heb de velgen nog steeds maar ben te "arsed" om er aan te beginnen. Ook bleek toen ik een paar weekjes terug op Ebay kwam dat ik een voorvelg van een RD04 had gewonnen (€110 eur inc. verzenden). Daarna maar lekker wat meer geld over de bank gegooid en er een achtervelg en brandstoftank er direct bijgekocht voor respectievelijk €160 en €80. Lekker geld over de balk smijten en de rest van de maand Juni heb ik het dan ook gigantisch moeilijk gehad.

Dinsdag 30 Juni; Salaris binnen, velgen binnen, en naar De Weer motoren gegaan voor bandjes.



Maar eerst Arthur's remschijven monteren. Beetje locktite, torque seal, momentsleutel, laat iemand nog eens zeggen dat eigen onderhoud voor beunhazen is!


Bij de weer aangekomen best wel geschrokken van wat ik besteld had...  een profiel van bijna twee centimeter! verdomme daarmee moet ik wel in de berm naast de snelweg blijven rijden ;D .

Binnenbanden waren ze vergeten te bestellen, maar dat was geen probleem. Voor eentje zijn ze wel eventjes naar Wormerveer op en neer gereden ;D.



Daar nog even genoten van het gestroomlijnd schoon <3.



hurr hurr hurr...


Helaas hadden ze niet de mijne. Oochja, niemand is perfect ;).



Daarna weer naar huis. Ik had er geen rekening mee gehouden dat die banden ook de diameter van die wielen vergrootte! Dus waar ik op de heenweg rustig kon zitten zat ik op de terugweg constant met m'n kloten op de tank. auw, auw, hobbel, auw!!

En dat was het dan weer. De wielen zitten er nog niet onder. Ik heb bij een Honda dealer een nieuwe asmoer en twee kettingspanners besteld (de oude zien er echt ranzig uit). Veel geld wat er in korte tijd doorheen is gejaagd, en ik ben er ook al achter dat de achterschokbreker echt naar zijn moeder is.

Best wel een beetje last van motivatieverlies zoals je kunt merken.  Ik hoop dat het een beetje gedaan is met de grote uitgaven, maar als ik zo naar die achterschokbreker kijk...  :(

Offline Nikotech

Re: Opknapper? schadeherstel!
« Reactie #23 Gepost op: 01 juli 2009, 11:03 »
Ik heb bij een Honda dealer een nieuwe asmoer en twee kettingspanners besteld (de oude zien er echt ranzig uit).
Best wel een beetje last van motivatieverlies zoals je kunt merken.  Ik hoop dat het een beetje gedaan is met de grote uitgaven, maar als ik zo naar die achterschokbreker kijk...  :(

Ik wil je met alle plezier een paar RVS Nikotech kettingspanners sturen hoor !!  Goed om de motivatie erin te houden !

(Stuur me je adres maar wanneer je intresse hebt)
Zorgen moet je niet maken, zorgen moet je doen ......

<< Klik op het plaatje voor mijn website.

Offline Hotel 317

Re: Opknapper? schadeherstel!
« Reactie #24 Gepost op: 01 juli 2009, 12:35 »
Sorry had ze al besteld  ;D.  Zit wel te denken aan andere accessoires maar dat hangt er vanaf hoe mooi de brommer gaat worden zonder  :).

Offline Nikotech

Re: Opknapper? schadeherstel!
« Reactie #25 Gepost op: 01 juli 2009, 13:12 »
Sorry had ze al besteld  ;D.  Zit wel te denken aan andere accessoires maar dat hangt er vanaf hoe mooi de brommer gaat worden zonder  :).

je hoeft je niet te verontschuldigen !

en .... hij wordt natuurlijk mooier MET Nikotech assessoirs :)

Succes met het opknappen verder.....
Zorgen moet je niet maken, zorgen moet je doen ......

<< Klik op het plaatje voor mijn website.

Offline olaf

Re: Opknapper? schadeherstel!
« Reactie #26 Gepost op: 02 juli 2009, 10:39 »
Volgens mij wordt het een prima fiets , maak je het niet te mooi anders durf je er niet meer de blubber en stof mee in .
O ja blanke lak etc op aluminium etc , heb ik slechte ervaring mee , loslaten bladderen en dan ook nog eens slecht te verwijderen , goed schoon houden en af en toe oppoetsen bevalt mij beter .
Groeten Olaf
AT en KTM Adv 990R

Offline Hotel 317

Re: Opknapper? schadeherstel!
« Reactie #27 Gepost op: 02 juli 2009, 15:20 »
Geen blanke lak scheelt ook weer gewicht  ;D. En over het te mooi maken...  Ik gebruik standaard spuitbusverf en laat een bedrijf twee M² aan stickers fabriceren (ong. €60). Ik hoef het niet per-se te doen, maar er zijn zo veel mensen hier die mij hierbij helpen dat ik me schuldig ga voelen als ik esthetisch een hok van een motor aflever.

We'll see waar het schip strand  :). ik vertrek zo meteen richting Olaf voor zijn oude achterschokbreker (*dansje* ;D).

Offline olaf

Re: Opknapper? schadeherstel!
« Reactie #28 Gepost op: 02 juli 2009, 18:45 »
Hee ben je weer heel thuis , wel netjes op de weg blijven  ;D, ik werd al beschuldig dat ik weer aan het rondcrossen was . :angel:
Sorry dat ik ervandoor moest maar anders zetten ze me dochter op straat.
Greetz olaf
AT en KTM Adv 990R

Offline Hotel 317

Re: Opknapper? schadeherstel!
« Reactie #29 Gepost op: 02 juli 2009, 19:52 »
Whahaha! Tjaa, beide een Leovince demper, dan is de vergissing snel gemaakt. Ik ben eindelijk thuis (duurde maar twee uur), de reden post ik zo meteen wel, eerst eten want ik val om.